Boy 11/12 Yrs 400m IM - Heats (Declared Winners)
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | William Wilson | 11 | Co Leeds | | 5:55.33 | | | 291 | |
| 50m 40.13 | 100m 1:28.92 | 150m 2:12.14 | 200m 2:54.66 | 250m 3:45.66 | 300m 4:37.94 | 350m 5:17.43 | 400m 5:55.33 | |
2. | Owen Carmody | 11 | Co Leeds | | 5:55.89 | | | 289 | |
| 50m 37.78 | 100m 1:25.39 | 150m 2:08.35 | 200m 2:53.18 | 250m 3:44.92 | 300m 4:37.22 | 350m 5:17.30 | 400m 5:55.89 | |
3. | Jacob O'Donnell | 11 | Co Leeds | | 5:58.52 | | | 283 | |
| 50m 40.44 | 100m 2:12.51 | 150m 2:57.85 | 200m 2:58.05 | 250m 3:48.06 | 300m 5:19.24 | 350m 5:58.52 | 400m 5:58.52 | |
4. | Zac Baughan-Withington | 11 | KingstonHull | | 5:59.52 | | | 281 | |
| 50m 39.60 | 100m 1:27.95 | 150m 2:11.85 | 200m 2:57.52 | 250m 3:47.87 | 300m 4:40.68 | 350m 5:20.78 | 400m 5:59.52 | |
5. | Zach Piercy | 11 | Co Leeds | | 6:27.27 | | | 224 | |
| 50m 39.64 | 100m 1:27.28 | 150m 2:18.94 | 200m 3:10.00 | 250m 4:03.72 | 300m 4:58.41 | 350m 5:42.63 | 400m 6:27.27 | |
6. | Patrick O'Hara | 11 | Co Leeds | | 6:32.24 | | | 216 | |
| 50m 42.94 | 100m 1:37.21 | 150m 2:26.94 | 200m 3:14.13 | 250m 4:11.04 | 300m 5:07.09 | 350m 6:32.24 | 400m 6:32.24 | |
7. | Oliver Smith | 11 | Bev Barracud | | 6:42.59 | | | 200 | |
| 50m 46.67 | 100m 1:44.06 | 150m 2:35.67 | 200m 3:26.11 | 250m 4:21.53 | 300m 5:17.14 | 350m 6:00.78 | 400m 6:42.59 | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | William Hicklin | 12 | Co Leeds | | 5:13.68 | | | 423 | |
| 50m 33.76 | 100m 1:13.19 | 150m 1:53.80 | 200m 2:32.49 | 250m 3:17.24 | 300m 4:03.48 | 350m 4:40.30 | 400m 5:13.68 | |
2. | Jenson Owen | 12 | Donc Dartes | | 5:20.58 | | | 396 | |
| 50m 33.78 | 100m 1:14.75 | 150m 1:53.90 | 200m 2:33.69 | 250m 3:21.00 | 300m 4:09.06 | 350m 4:44.80 | 400m 5:20.58 | |
3. | Hao Hao Shi | 12 | Co Sheffield | | 5:21.50 | | | 393 | |
| 50m 34.08 | 100m 1:15.68 | 150m 1:57.77 | 200m 2:39.18 | 250m 3:23.41 | 300m 4:09.23 | 350m 4:45.94 | 400m 5:21.50 | |
4. | Alexander Tew | 12 | Team Jorvik | | 5:39.69 | | | 333 | |
| 50m 36.75 | 100m 1:22.15 | 150m 2:03.98 | 200m 2:44.89 | 250m 3:35.53 | 300m 4:26.53 | 350m 5:04.61 | 400m 5:39.69 | |
5. | Alfie Charlton | 12 | Harrogate | | 5:41.00 | | | 329 | |
| 50m 37.49 | 100m 1:20.38 | 150m 2:07.27 | 200m 2:52.21 | 250m 3:38.64 | 300m 4:27.45 | 350m 5:04.80 | 400m 5:41.00 | |
6. | Ruben Anderson | 12 | Co Sheffield | | 5:46.25 | | | 314 | |
| 50m 35.30 | 100m 1:16.13 | 150m 2:01.31 | 200m 2:45.32 | 250m 3:37.37 | 300m 5:08.21 | 350m 5:46.25 | 400m 5:46.25 | |
7. | Joshua Kelly | 12 | KingstonHull | | 5:48.76 | | | 307 | |
| 50m 38.33 | 100m 1:23.16 | 150m - | 200m 2:48.22 | 250m 3:40.53 | 300m 4:32.89 | 350m - | 400m 5:48.76 | |
8. | Joseph Hall | 12 | Co Leeds | | 5:52.05 | | | 299 | |
| 50m 40.43 | 100m 1:28.90 | 150m 2:11.95 | 200m 2:54.91 | 250m 3:43.78 | 300m 4:32.98 | 350m 5:13.44 | 400m 5:52.05 | |
9. | Luke Wise | 12 | Tadcaster | | 6:12.64 | | | 252 | |
| 50m 38.11 | 100m 1:22.84 | 150m 2:10.02 | 200m 2:55.39 | 250m 3:51.16 | 300m 4:48.60 | 350m 5:32.77 | 400m 6:12.64 | |
10. | Samuel Hill | 12 | Co Leeds | | 6:13.54 | | | 250 | |
| 50m 38.13 | 100m 1:25.41 | 150m 2:10.30 | 200m 2:54.95 | 250m 3:50.80 | 300m 4:47.63 | 350m 5:30.21 | 400m 6:13.54 | |
11. | Pavel Zirar | 12 | KingstonHull | | 6:15.52 | | | 246 | |
| 50m 42.51 | 100m 1:34.65 | 150m 2:18.45 | 200m 3:01.05 | 250m 3:55.49 | 300m 4:50.13 | 350m 5:34.18 | 400m 6:15.52 | |
| Zachary Helm | 12 | Co Leeds | | DNC | | | | |
| Asher Maxfield | 12 | Co Leeds | | DNC | | | | |