Boy 13/14 Yrs 400m IM - Heats (Declared Winners)
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Ethan Potter | 13 | Co Sheffield | | 5:01.32 | | | 477 | |
| 50m 32.73 | 100m 1:10.99 | 150m 1:50.08 | 200m 2:27.83 | 250m 3:11.90 | 300m 3:55.56 | 350m 4:29.40 | 400m 5:01.32 | |
2. | Matthew Just | 13 | Co Leeds | | 5:08.73 | | | 443 | |
| 50m 31.69 | 100m 1:08.37 | 150m 1:49.42 | 200m 2:28.59 | 250m 3:13.83 | 300m 3:59.40 | 350m 4:35.47 | 400m 5:08.73 | |
3. | James Starling | 13 | KingstonHull | | 5:13.76 | | | 422 | |
| 50m 32.67 | 100m 1:10.99 | 150m 1:51.05 | 200m 2:29.57 | 250m 3:17.44 | 300m 4:05.12 | 350m 4:40.37 | 400m 5:13.76 | |
4. | Jack Collins | 13 | KingstonHull | | 5:14.20 | | | 421 | |
| 50m 34.90 | 100m 1:14.16 | 150m 1:54.59 | 200m 2:34.19 | 250m 3:19.74 | 300m 4:05.17 | 350m 4:41.03 | 400m 5:14.20 | |
5. | Louie Nightingale | 13 | Donc Dartes | | 5:15.09 | | | 417 | |
| 50m 32.17 | 100m 1:11.38 | 150m 1:53.72 | 200m 2:33.83 | 250m 3:18.14 | 300m 4:03.34 | 350m 4:40.59 | 400m 5:15.09 | |
6. | Luke Baughan-Withingto | 13 | KingstonHull | | 5:16.25 | | | 412 | |
| 50m 33.37 | 100m 1:14.24 | 150m 1:54.21 | 200m 2:33.53 | 250m 3:18.31 | 300m 4:03.92 | 350m 4:40.93 | 400m 5:16.25 | |
7. | Charlie Hinson | 13 | Co Leeds | | 5:22.98 | | | 387 | |
| 50m 33.75 | 100m 1:14.64 | 150m 1:55.08 | 200m 2:34.80 | 250m 3:21.87 | 300m 4:09.55 | 350m 4:47.78 | 400m 5:22.98 | |
8. | Patrick Neill | 13 | Stocksbridge | | 5:29.48 | | | 365 | |
| 50m 33.61 | 100m 1:16.30 | 150m 1:58.71 | 200m 2:39.69 | 250m 3:25.86 | 300m 4:14.09 | 350m 4:52.14 | 400m 5:29.48 | |
9. | Callum Raven | 13 | Co Leeds | | 5:32.23 | | | 356 | |
| 50m 33.50 | 100m 1:12.99 | 150m 1:56.95 | 200m 2:38.72 | 250m 3:26.44 | 300m 4:15.11 | 350m 4:54.18 | 400m 5:32.23 | |
10. | Thomas Brooks | 13 | Bo Kirklees | | 5:37.36 | | | 340 | |
| 50m 35.64 | 100m 1:15.91 | 150m 2:00.52 | 200m 2:43.74 | 250m 3:28.88 | 300m 4:18.04 | 350m 4:58.06 | 400m 5:37.36 | |
11. | George Carry | 13 | Co Leeds | | 5:37.55 | | | 339 | |
| 50m 37.02 | 100m 1:20.75 | 150m 2:05.25 | 200m 2:47.82 | 250m 3:36.46 | 300m 4:25.85 | 350m 5:02.59 | 400m 5:37.55 | |
12. | Joseph Pickering | 13 | Pocklington | | 5:38.02 | | | 338 | |
| 50m 33.83 | 100m 1:12.67 | 150m 1:56.45 | 200m 2:39.36 | 250m 3:30.97 | 300m 4:22.46 | 350m 5:00.37 | 400m 5:38.02 | |
13. | Luke Dyer | 13 | Co Leeds | | 5:46.88 | | | 312 | |
| 50m 35.35 | 100m 1:18.28 | 150m 2:02.95 | 200m 2:47.27 | 250m 3:40.41 | 300m 4:32.44 | 350m 5:10.39 | 400m 5:46.88 | |
| Daniel Ransom | 13 | Co Leeds | | DNC | | | | |
| Benjamin Dale-Wood | 13 | Thirsk WH | | DQ | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Kourosh Khodakhah | 14 | Co Leeds | | 4:49.71 | | | 537 | |
| 50m 29.57 | 100m 1:04.20 | 150m 1:41.99 | 200m 2:19.97 | 250m 3:00.73 | 300m 3:43.35 | 350m 4:16.79 | 400m 4:49.71 | |
2. | Daniel Jackson | 14 | Bo Kirklees | | 4:51.73 | | | 526 | |
| 50m 30.49 | 100m 1:06.23 | 150m 1:45.53 | 200m 2:22.91 | 250m 3:04.55 | 300m 3:45.44 | 350m 4:19.88 | 400m 4:51.73 | |
3. | Samuel Smith | 14 | Skipton | | 4:57.87 | | | 494 | |
| 50m 30.88 | 100m 1:06.50 | 150m 1:45.12 | 200m 2:23.37 | 250m 3:06.62 | 300m 3:51.11 | 350m 4:24.78 | 400m 4:57.87 | |
4. | Oliver Whittleston | 14 | Co Leeds | | 5:09.44 | | | 440 | |
| 50m 31.14 | 100m 1:07.49 | 150m 1:46.89 | 200m 2:25.89 | 250m 3:11.69 | 300m 3:59.55 | 350m 4:35.19 | 400m 5:09.44 | |
| Rio Daodu | 14 | Cleethorpes | | DNC | | | | |
| George Brooks | 14 | Co Leeds | | DNC | | | | |