Womens Open 100m IM - Heats (Declared Winners)
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Charlotte JAMES | 19 | Bourmth Coll | | 1:06.63 | | | | |
2. | Alison BINNS | 23 | Watford SC | | 1:08.10 | | | | |
3. | Emily LAWRENCE | 18 | Preston | | 1:08.18 | | | | |
4. | Lauren PATE | 22 | Cosacss | | 1:08.71 | | | | |
4. | Melissa DOLBY | 24 | Co South'ton | | 1:08.71 | | | | |
6. | Amy HODGSON | 19 | Guildford Ct | | 1:09.30 | | | | |
7. | Elinor BIRD | 20 | Kenilworth M | | 1:09.78 | | | | |
8. | Sian MORGAN | 20 | Aylesbury | | 1:10.08 | | | | |
9. | Emilia ROYAL | 22 | Co Oxford | | 1:10.47 | | | | |
10. | Daisy MEFFAN | 19 | Sutton Cheam | | 1:10.60 | | | | |
11. | Megan BERRIDGE | 23 | Birmingham M | | 1:11.37 | | | | |
12. | Jemma BINGHAM | 24 | G B Police | | 1:11.59 | | | | |
13. | Anna LIVERMORE | 19 | Trafford Met | | 1:12.06 | | | | |
14. | Molly JAMES | 23 | Winsford | | 1:12.55 | | | | |
15. | Ashleigh ASLETT | 18 | Portsmouth N | | 1:12.79 | | | | |
16. | Katie MALONEY | 22 | Co Norwich | | 1:12.80 | | | | |
17. | Sophie HODGSON | 20 | Kenilworth M | | 1:12.82 | | | | |
18. | Emily GORDON | 23 | Solihull | | 1:13.03 | | | | |
19. | Chloe BLAYDON | 21 | Long Eaton | | 1:13.95 | | | | |
20. | Charlotte PATE | 19 | Cosacss | | 1:14.46 | | | | |
21. | Eleanor NIEL | 18 | Worcester | | 1:14.47 | | | | |
22. | Emily GOODWIN | 23 | Bracknell | | 1:15.26 | | | | |
23. | Kezia BROWN | 23 | Watford SC | | 1:18.06 | | | | |
24. | Sofie POWER | 23 | Melton M'bry | | 1:18.08 | | | | |
25. | Helen PHILLIPS | 24 | East Leeds | | 1:19.50 | | | | |
26. | Victoria MALCOLM | 24 | Exe Masters | | 1:21.47 | | | | |
27. | Lucia GOMEZ-DARDER | 18 | Crawley | | 1:24.96 | | | | |
28. | Eleanor KIRWAN | 19 | Watford SC | | 1:25.64 | | | | |
| Catherine REEKIE | 23 | Boldmere | | DNC | | | | |
| Rachael COLES | 20 | S Bournem'th | | DNC | | | | |
| Hannah ROSUMEK | 19 | Beau Sejour | | DNC | | | | |
| Bethany HOGG | 22 | BUCS | | DNC | | | | |
| Amy BARTON | 24 | Otter | | DNC | | | | |
25/29 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Alice CARY | 27 | Hull Masters | | 1:08.48 | | | | |
2. | Ruth MILLER | 26 | Heart Of Mid | | 1:09.42 | | | | |
3. | Megan KEEN | 26 | Eastbourne | | 1:09.43 | | | | |
4. | Fenella FOSKETT | 27 | Deben | | 1:10.84 | | | | |
5. | Cathryn THOMSON | 29 | St Ives | | 1:11.12 | | | | |
6. | Frances MERRIDAN | 25 | South Beds | | 1:12.40 | | | | |
7. | Danielle HANNAN | 27 | Chesterfield | | 1:12.65 | | | | |
8. | Amii TURNBULL | 25 | Co Sund'land | | 1:14.63 | | | | |
9. | Jessica WHITTLE | 25 | Howe Bridge | | 1:14.94 | | | | |
10. | Hannah PALFREY | 26 | Cardiff Mast | | 1:15.11 | | | | |
11. | Hannah DICKER | 26 | Co South'ton | | 1:16.19 | | | | |
12. | Laura SMITH | 25 | Team Luton | | 1:17.27 | | | | |
13. | Fiona DONALD | 26 | Swim-IT | | 1:18.33 | | | | |
14. | Zuzana MANHARTOVA | 27 | Out To Swim | | 1:19.40 | | | | |
15. | Laura GOODSON | 27 | Hinckley | | 1:21.79 | | | | |
16. | Parris WHITE | 26 | Newmarket | | 1:21.88 | | | | |
17. | Helena SZMALEC | 25 | StaffordApex | | 1:22.94 | | | | |
18. | Leona HINDS | 28 | NottmLeander | | 1:24.98 | | | | |
19. | Hannah ROBSON | 28 | Boldon | | 1:25.19 | | | | |
20. | Alice EATON | 27 | Bristol Nor | | 1:28.29 | | | | |
| Rebecca EWERS | 28 | Co Coventry | | DNC | | | | |
| Stephanie RAMSAY | 26 | Out To Swim | | DNC | | | | |
30/34 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Hannah KEEN | 33 | Hastings | | 1:07.89 | | | | |
2. | Laura CRANSHAW | 32 | Birmingham M | | 1:08.90 | | | | |
3. | Alice LANE | 32 | Birmingham M | | 1:10.63 | | | | |
4. | Michelle LANE | 32 | Romford Town | | 1:10.78 | | | | |
5. | Claire EVELYN | 32 | South Beds | | 1:12.75 | | | | |
6. | Rosalind CORNFORD | 30 | Spencer | | 1:13.34 | | | | |
7. | Amy VAAL | 30 | Bracknell | | 1:13.60 | | | | |
8. | Camille VRAIN | 31 | Otter | | 1:14.30 | | | | |
9. | Tara DUDLEY | 33 | Exe Masters | | 1:17.24 | | | | |
10. | Amanda JOHNSON | 34 | Bracknell | | 1:17.40 | | | | |
11. | Megan PARDOE | 30 | Bristol Nor | | 1:17.43 | | | | |
12. | Laura BOWDEN | 32 | Manch Tri | | 1:18.12 | | | | |
13. | Alison FLEMING | 30 | Birmingham M | | 1:18.20 | | | | |
14. | Katherine LOKER | 34 | Trafford Met | | 1:20.77 | | | | |
15. | Natalie ROBINSON | 31 | Co South'ton | | 1:21.45 | | | | |
16. | Hannawell STOREY | 31 | Hinckley | | 1:23.78 | | | | |
17. | Kirsty HOFFMANN | 33 | Kidlington | | 1:30.34 | | | | |
18. | Sara ROLLE | 31 | Exe Masters | | 1:33.07 | | | | |
| Jessica THORPE | 34 | Hackney | | DNC | | | | |
| Katie GIBSON SMITH | 32 | Silver City | | DNC | | | | |
| Sophie CASTLE | 31 | Chelmsford | | DNC | | | | |
| Sarah-Jane LAW | 30 | Otter | | DNC | | | | |
| Joanne HOLDER | 34 | South Beds | | DNC | | | | |
| Sarah ROBERTS | 31 | Manch Tri | | DNC | | | | |
| Laura ROBERTSON | 31 | Silver City | | DNC | | | | |
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Georgina HEYN | 35 | Teddington | | 1:05.45 | | | | |
2. | Anna MCCALL | 38 | Birmingham M | | 1:09.22 | | | | |
3. | Hayley DAVIS | 35 | Otter | | 1:09.42 | | | | |
4. | Kirsty JOHNSON | 38 | Bracknell | | 1:12.45 | | | | |
5. | Sally DEVERILL | 39 | Romford Town | | 1:14.22 | | | | |
6. | Lucy HALL | 37 | G B Police | | 1:15.90 | | | | |
7. | Sarah PEARSE | 37 | South Beds | | 1:18.77 | | | | |
8. | Hayley BROWN | 36 | Witham Dolph | | 1:19.22 | | | | |
9. | Lara FERGUSON | 39 | Carnegie | | 1:20.62 | | | | |
10. | Anne TURNER | 38 | B C & P Mast | | 1:21.93 | | | | |
11. | Emma HARVEY | 38 | Cardiff Mast | | 1:23.17 | | | | |
12. | Sarah FUNDERBURK | 37 | Out To Swim | | 1:32.04 | | | | |
13. | Amy TAYLOR | 39 | Melton M'bry | | 1:33.31 | | | | |
| Lucy GRUNER | 37 | Fareham N'ds | | DNC | | | | |
| Clare PEARCE | 39 | Shrewsbury | | DNC | | | | |
| Kathleen CRAIG | 36 | Sudbury | | DNC | | | | |
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Fleur TURNER | 43 | Basingstoke | | 1:10.74 | | | | |
2. | Rebecca SMITH | 40 | BradfordAvon | | 1:11.75 | | | | |
3. | Helen BARRISON | 44 | Barnet Copt | | 1:13.32 | | | | |
4. | Sally BLICK | 40 | G B Police | | 1:15.60 | | | | |
5. | Catherine WHITE | 40 | Co Cambridge | | 1:18.52 | | | | |
6. | Rebecca GODFREY | 41 | RTW Masters | | 1:22.14 | | | | |
7. | Joy HOPKINS | 44 | S Bournem'th | | 1:23.01 | | | | |
8. | Kristy NICHOLLS | 41 | Melton M'bry | | 1:25.00 | | | | |
9. | Victoria DAVIES | 44 | Mid Sussex | | 1:25.63 | | | | |
10. | Kate ROSE | 41 | Melton M'bry | | 1:29.31 | | | | |
11. | Karen BURTON | 44 | Camphill Ed | | 1:30.26 | | | | |
12. | Veronica BANKS | 43 | Teddington | | 1:30.83 | | | | |
13. | Joanne SPARKS | 44 | Godalming | | 1:33.11 | | | | |
14. | Eleanor NOUHOV | 44 | Camphill Ed | | 1:37.24 | | | | |
15. | Titta LAATTALA | 42 | Out To Swim | | 1:37.84 | | | | |
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Helen GORMAN | 47 | Co Cardiff | | 1:07.46 | | | | |
2. | Michelle WARE | 46 | Guildford Ct | | 1:09.29 | | | | |
3. | Deborah ATKINS | 47 | Weston S M | | 1:14.29 | | | | |
4. | Lucy RYAN | 46 | Team Anglia | | 1:14.41 | | | | |
5. | Helen DAVIS | 49 | Team Anglia | | 1:16.64 | | | | |
6. | Justine DOODY | 47 | B C & P Mast | | 1:18.47 | | | | |
7. | Elizabeth GRIFFIN-HIND | 47 | Mid Sussex | | 1:18.48 | | | | |
8. | Sharon EVANS | 47 | B C & P Mast | | 1:21.95 | | | | |
9. | Karen HOWELLS | 48 | Cardiff Mast | | 1:23.77 | | | | |
10. | Samantha USHER | 47 | Wycombe Dist | | 1:24.60 | | | | |
11. | Sarah JONES | 45 | S Bournem'th | | 1:30.78 | | | | |
12. | Nichola MAASDORP | 49 | Forres | | 1:30.93 | | | | |
13. | Karen MEE | 45 | Kenilworth M | | 1:31.37 | | | | |
14. | Michie LYNE | 47 | BradfordAvon | | 1:32.38 | | | | |
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Allie PRICE | 54 | Cardiff Mast | | 1:12.32 | | | | |
2. | Elizabeth WOOLNER | 52 | Team Anglia | | 1:14.48 | | | | |
3. | Karen GRAHAM | 54 | East Leeds | | 1:17.15 | | | | |
4. | Claire TAGG | 50 | Fareham N'ds | | 1:19.41 | | | | |
5. | Elizabeth SHAW | 53 | Otter | | 1:23.88 | | | | |
6. | Ali SKIRVIN | 50 | Strat Sharks | | 1:24.03 | | | | |
7. | Jill ROCKY | 54 | Mid Sussex | | 1:26.92 | | | | |
8. | Wendy FIGURES | 54 | Co Sheffield | | 1:30.40 | | | | |
9. | Jillian KEARS | 53 | Stockton | | 1:35.14 | | | | |
10. | Denise CUER | 51 | Caldicot | | 1:45.58 | | | | |
| Kate KING | 51 | Aylesbury | | DNC | | | | |
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Judith PEARSON | 59 | Carlisle Aq | | 1:16.16 | | | | |
2. | Karen MCBEATH | 57 | Forres | | 1:18.27 | | | | |
3. | Hayley BETTINSON | 56 | Camphill Ed | | 1:19.14 | | | | |
4. | Philippa WILLIAMS | 57 | Wycombe Dist | | 1:20.59 | | | | |
5. | Heidi GORE | 57 | Cardiff Mast | | 1:25.36 | | | | |
6. | Linda HOOKER | 59 | Mid Sussex | | 1:25.94 | | | | |
7. | Elizabeth TORODE | 56 | Teddington | | 1:31.40 | | | | |
8. | Blanaid WALKER | 56 | Witney | | 1:32.24 | | | | |
9. | Jayne SPENCER | 56 | Godalming | | 1:32.60 | | | | |
10. | Gillian MAIN | 56 | Silver City | | 1:37.94 | | | | |
11. | Pavlina JACKSON | 57 | Co Coventry | | 1:38.30 | | | | |
| Wendy MELLETT | 56 | Trafford Met | | DNC | | | | |
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Helen KULA-PRZEZWANSKI | 60 | Caradon | | 1:19.35 | | | | |
2. | Amanda HEATH | 62 | Spencer | | 1:23.87 | | | | |
3. | Lindsey GOWLAND | 62 | B C & P Mast | | 1:25.61 | | | | |
4. | Kim LYNCH | 60 | Stowmarket | | 1:30.34 | | | | |
5. | Martine HALL | 61 | S Bournem'th | | 1:34.14 | | | | |
6. | Carol BOAGEY | 60 | AFSHartlepol | | 1:35.27 | | | | |
7. | Susan PROCTER | 63 | Barnet Copt | | 1:39.47 | | | | |
8. | Janet BRIGGS | 60 | Etwall | | 1:44.95 | | | | |
9. | Louise KATHRO | 60 | Co South'ton | | 1:47.91 | | | | |
10. | Oonagh GORMLEY | 61 | Out To Swim | | 1:49.55 | | | | |
11. | Claire BROWSE | 63 | Otter | | 1:55.84 | | | | |
65/69 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Diana NASH | 65 | Camphill Ed | | 1:24.27 | | | | |
2. | Jayne STEPHENSON | 65 | Gloucester M | | 1:28.43 | | | | |
3. | Kathleen TUNNICLIFFE | 67 | B C & P Mast | | 1:31.19 | | | | |
4. | Christina VICTOR | 65 | Guildford Ct | | 1:33.94 | | | | |
| Shelley ROBINSON | 67 | Sevenoaks | | DNC | | | | |
70/74 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Patricia JACKSON | 72 | East Anglian | | 1:42.85 | | | | |
2. | Rose DUDENEY | 72 | Mid Sussex | | 1:47.15 | | | | |
3. | Hilary CRICK | 70 | Billingham | | 1:52.62 | | | | |
75/79 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Janet MASTERS | 79 | South Beds | | 1:57.73 | | | | |
85 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Jane ASHER | 88 | Kings Corm | | 2:00.16 | | | | |