Mens/Womens Open 200m Free.Team - Heats (Declared Winners)
072+ Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | A.G | Club | | Time | | | | |
1. | Witney Masters 72 | 072+ | Witney | | 2:01.76 | | | | |
| Yolanda Speare | | 17.58 | |
| Blanaid Walker | | 47.05 | |
| Mathew Everett | | 28.65 | |
| Graham Cable | | 28.48 | |
2. | Boldmere Swimming 72 | 072+ | Boldmere | | 2:14.60 | | | | |
| Keira Shepherd | | 32.86 | |
| Rhianne Fisher | | 40.98 | |
| Peter Purdy | | 32.52 | |
| Dirk Cox | | 28.24 | |
| City of Bristol 72 | 072+ | Co Bristol | | DQ | | | | |
| Graham Marshall | | 27.43 | |
| Emma Pearce | | 32.22 | |
| 31.50 | |
| | |
100+ Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | A.G | Club | | Time | | | | |
1. | CBHSC Mixed 100 | 100+ | Carn Brea | | 1:52.80 | | | | |
| Samantha Trestrail | | 43.52 | |
| Angus Bailey | | 14.28 | |
| Ali Phesse | | 29.58 | |
| James Hamilton | | 25.42 | |
120+ Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | A.G | Club | | Time | | | | |
1. | Guildford City 120 | 120+ | Guildford Ct | | 1:51.95 | | | | |
| Michael Hodgson | | 26.27 | |
| Ivo Mandradzhiyski | | 24.97 | |
| Jodie Cox | | 33.04 | |
| Michelle Ware | | 27.67 | |
| Tonbridge 120 | 120+ | Tonbridge | | DNC | | | | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| Barnet Copthall 120 | 120+ | Barnet Copt | | DNC | | | | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| OTTER 120 | 120+ | Otter | | DNC | | | | |
| Matthew Davis | | | |
| Pip Bennett | | | |
| Olivia Reynolds | | | |
| Laure Kearns | | | |
| Southport SC 120 | 120+ | Southport | | DQ | | | | |
| Thomas Lowndes | | 28.03 | |
| Elizabeth Taylor | | 33.59 | |
| Andrew Pratt | | 30.85 | |
| | |
160+ Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | A.G | Club | | Time | | | | |
1. | Basingstoke Blue 160 | 160+ | Basingstoke | | 1:52.05 | | | | |
| Steve Greenfield | | 27.80 | |
| Spencer Turner | | 26.17 | |
| Fleur Parker | | 28.34 | |
| Michelle Matson | | 29.74 | |
2. | Aer Lingus 160 | 160+ | Aer Lingus | | 1:52.14 | | | | |
| Peter Conway | | 26.97 | |
| Charlotte Reid | | 29.74 | |
| Sarah Farrelly | | 28.80 | |
| Eoin Foster | | 26.63 | |
3. | West Wilts 160 | 160+ | West Wilts | | 1:52.33 | | | | |
| Stuart Gibbs | | 28.69 | |
| Keith Withers | | 27.76 | |
| Rebecca Smith | | 28.07 | |
| Nicola Harris | | 27.81 | |
4. | East Leeds 160 | 160+ | East Leeds | | 1:52.40 | | | | |
| Nina Williams | | 29.21 | |
| Stuart Hoyle | | 28.51 | |
| Philippa Rickard | | 30.61 | |
| Christopher Knee | | 24.07 | |
| Silver City Blues 160 | 160+ | Silver City | | DNC | | | | |
| Chris Ferguson | | | |
| Dianne Fraser | | | |
| Michael Reilly | | | |
| Rachael Keir | | | |
| Reading 160 | 160+ | Reading | | DNC | | | | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| Barnet Copthall 160 | 160+ | Barnet Copt | | DNC | | | | |
| | |
| | |
| | |
| | |
200+ Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | A.G | Club | | Time | | | | |
1. | St Austell A 200 | 200+ | St Austell A | | 1:58.68 | | | | |
| Peter Long | | 26.78 | |
| Ninette Hibbs | | 32.03 | |
| Kerri Cardenas East | | 31.54 | |
| Graeme Milne | | 28.33 | |
2. | Aer Lingus 200 | 200+ | Aer Lingus | | 2:01.56 | | | | |
| Robert Frize | | 28.36 | |
| Anne Cummins | | 32.65 | |
| Patricia Reilly | | 32.61 | |
| Vivian Mongey | | 27.94 | |
| Long Eaton 200 | 200+ | Long Eaton | | DNC | | | | |
| | |
| | |
| | |
| | |
240+ Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | A.G | Club | | Time | | | | |
1. | Spencer Vintage 320 | 240+ | Spencer | | 3:53.29 | | | | |
| Grace Isaac | | 1.02.97 | |
| Barney Miller | | 1.00.28 | |
| Muriel Hitchcock | | 50.72 | |
| Richard Harding | | 59.32 | |