Womens MC 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10/13 Yrs Age Group - Category S8
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Elizabeth Foster | (04) | Havant & Wat | | 8:16.86 | | | | |
| 50m 58.56 | 100m 2:00.71 | 150m 3:04.76 | 200m 4:09.15 | 250m 5:13.91 | 300m 6:17.57 | 350m 7:19.68 | 400m 8:16.86 |
10/13 Yrs Age Group - Category S9
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Emily-Jane Surgeoner | (07) | Orion | | 8:28.57 | | | | |
| 50m 1:00.52 | 100m 2:03.94 | 150m 3:08.50 | 200m 4:15.64 | 250m 5:18.65 | 300m 6:27.19 | 350m 7:29.71 | 400m 8:28.57 |
10/13 Yrs Age Group - Category S10
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Isabel Dean | (04) | Leic Peng | | 6:14.52 | | | | |
| 50m 41.87 | 100m 1:29.73 | 150m 2:18.84 | 200m 3:06.15 | 250m 3:53.26 | 300m 4:42.33 | 350m 5:30.51 | 400m 6:14.52 |
10/13 Yrs Age Group - Category S15
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Letisha Ellis | (04) | Io Man | | 5:41.08 | | | | |
| 50m 38.81 | 100m 1:21.34 | 150m 2:05.81 | 200m 2:50.12 | 250m 3:33.89 | 300m 4:18.51 | 350m 5:02.80 | 400m 5:41.08 |
14/16 Yrs Age Group - Category S6
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Georgia Howell | (02) | Littleh'pton | | 7:21.05 | | | | |
| 50m 51.95 | 100m 1:49.20 | 150m 2:47.73 | 200m 3:45.13 | 250m 4:41.12 | 300m 5:36.80 | 350m 6:30.36 | 400m 7:21.05 |
2. | Charlotte McGuinness | (01) | Harrogate | | 8:33.09 | | | | |
| 50m 1:00.73 | 100m 2:07.58 | 150m 3:13.32 | 200m 4:21.27 | 250m 5:28.50 | 300m 6:35.69 | 350m 7:35.47 | 400m 8:33.09 |
3. | Ellie Spokes | (03) | Leic Sharks | | 8:39.21 | | | | |
| 50m 1:00.03 | 100m 2:06.20 | 150m 3:12.10 | 200m 4:18.55 | 250m 5:26.54 | 300m 6:34.98 | 350m 7:36.72 | 400m 8:39.21 |
14/16 Yrs Age Group - Category S7
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Charlotte Hyde | (02) | Camden Swiss | | 6:33.41 | | | | |
| 50m 44.64 | 100m 1:33.52 | 150m 2:23.29 | 200m 3:13.51 | 250m 4:04.08 | 300m 4:55.04 | 350m 5:44.90 | 400m 6:33.41 |
14/16 Yrs Age Group - Category S8
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Genevieve Hunter | (02) | Beachfield | | 7:00.28 | | | | |
| 50m 48.25 | 100m 1:40.59 | 150m 2:33.46 | 200m - | 250m - | 300m - | 350m 6:09.70 | 400m 7:00.28 |
14/16 Yrs Age Group - Category S9
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Hollie Pinder | (02) | Adwick | | 6:17.59 | | | | |
| 50m 44.84 | 100m 1:32.42 | 150m 2:20.52 | 200m 3:08.09 | 250m - | 300m - | 350m - | 400m 6:17.59 |
2. | Madeleine Harris | (03) | Elmbridge | | 6:31.95 | | | | |
| 50m 43.20 | 100m 1:32.02 | 150m 2:22.04 | 200m 3:12.27 | 250m 4:03.34 | 300m 4:54.02 | 350m 5:44.49 | 400m 6:31.95 |
3. | Annabelle Ireland | (03) | West Suffolk | | 7:09.20 | | | | |
| 50m 48.69 | 100m 1:40.77 | 150m 2:34.13 | 200m 3:28.80 | 250m 4:22.78 | 300m 5:18.88 | 350m 6:15.41 | 400m 7:09.20 |
14/16 Yrs Age Group - Category S10
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Coral Farrell | (01) | Warrington W | | 5:06.99 | | | | |
| 50m 34.71 | 100m 1:13.22 | 150m 1:52.81 | 200m 2:32.10 | 250m 3:11.13 | 300m 3:50.16 | 350m 4:29.09 | 400m 5:06.99 |
2. | Drew Stables | (02) | Cockermouth | | 5:31.21 | | | | |
| 50m 36.71 | 100m 1:18.13 | 150m 2:00.82 | 200m 2:42.98 | 250m 3:25.21 | 300m 4:08.02 | 350m 4:50.87 | 400m 5:31.21 |
14/16 Yrs Age Group - Category S13
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Lily Macleod | (01) | Mt Kelly | | 4:48.35 | | | | |
| 50m 32.27 | 100m 1:07.88 | 150m 1:44.54 | 200m 2:21.22 | 250m 2:58.05 | 300m 3:34.99 | 350m 4:12.08 | 400m 4:48.35 |
Womens MC 400m Freestyle - SPORTSYSTEMS Meet Results Service
Womens MC 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10/13 Yrs Age Group - Multi-Disability by British Disability Points
Place | Name | YoB | Club | Cat | Time | | | BDPoints | |
1. | Isabel Dean | (04) | Leic Peng | 10 | 6:14.52 | | | 399 | |
| 50m 41.87 | 100m 1:29.73 | 150m 2:18.84 | 200m 3:06.15 | 250m 3:53.26 | 300m 4:42.33 | 350m 5:30.51 | 400m 6:14.52 |
2. | Elizabeth Foster | (04) | Havant & Wat | 8 | 8:16.86 | | | 184 | |
| 50m 58.56 | 100m 2:00.71 | 150m 3:04.76 | 200m 4:09.15 | 250m 5:13.91 | 300m 6:17.57 | 350m 7:19.68 | 400m 8:16.86 |
3. | Emily-Jane Surgeoner | (07) | Orion | 9 | 8:28.57 | | | 163 | |
| 50m 1:00.52 | 100m 2:03.94 | 150m 3:08.50 | 200m 4:15.64 | 250m 5:18.65 | 300m 6:27.19 | 350m 7:29.71 | 400m 8:28.57 |
4. | Letisha Ellis | (04) | Io Man | 15 | 5:41.08 | | | | |
| 50m 38.81 | 100m 1:21.34 | 150m 2:05.81 | 200m 2:50.12 | 250m 3:33.89 | 300m 4:18.51 | 350m 5:02.80 | 400m 5:41.08 |
14/16 Yrs Age Group - Multi-Disability by British Disability Points
Place | Name | YoB | Club | Cat | Time | | | BDPoints | |
1. | Lily Macleod | (01) | Mt Kelly | 13 | 4:48.35 | | | 867 | |
| 50m 32.27 | 100m 1:07.88 | 150m 1:44.54 | 200m 2:21.22 | 250m 2:58.05 | 300m 3:34.99 | 350m 4:12.08 | 400m 4:48.35 |
2. | Coral Farrell | (01) | Warrington W | 10 | 5:06.99 | | | 725 | |
| 50m 34.71 | 100m 1:13.22 | 150m 1:52.81 | 200m 2:32.10 | 250m 3:11.13 | 300m 3:50.16 | 350m 4:29.09 | 400m 5:06.99 |
3. | Drew Stables | (02) | Cockermouth | 10 | 5:31.21 | | | 577 | |
| 50m 36.71 | 100m 1:18.13 | 150m 2:00.82 | 200m 2:42.98 | 250m 3:25.21 | 300m 4:08.02 | 350m 4:50.87 | 400m 5:31.21 |
4. | Charlotte Hyde | (02) | Camden Swiss | 7 | 6:33.41 | | | 482 | |
| 50m 44.64 | 100m 1:33.52 | 150m 2:23.29 | 200m 3:13.51 | 250m 4:04.08 | 300m 4:55.04 | 350m 5:44.90 | 400m 6:33.41 |
5. | Georgia Howell | (02) | Littleh'pton | 6 | 7:21.05 | | | 409 | |
| 50m 51.95 | 100m 1:49.20 | 150m 2:47.73 | 200m 3:45.13 | 250m 4:41.12 | 300m 5:36.80 | 350m 6:30.36 | 400m 7:21.05 |
6. | Hollie Pinder | (02) | Adwick | 9 | 6:17.59 | | | 399 | |
| 50m 44.84 | 100m 1:32.42 | 150m 2:20.52 | 200m 3:08.09 | 250m - | 300m - | 350m - | 400m 6:17.59 |
7. | Madeleine Harris | (03) | Elmbridge | 9 | 6:31.95 | | | 356 | |
| 50m 43.20 | 100m 1:32.02 | 150m 2:22.04 | 200m 3:12.27 | 250m 4:03.34 | 300m 4:54.02 | 350m 5:44.49 | 400m 6:31.95 |
8. | Genevieve Hunter | (02) | Beachfield | 8 | 7:00.28 | | | 305 | |
| 50m 48.25 | 100m 1:40.59 | 150m 2:33.46 | 200m - | 250m - | 300m - | 350m 6:09.70 | 400m 7:00.28 |
9. | Annabelle Ireland | (03) | West Suffolk | 9 | 7:09.20 | | | 271 | |
| 50m 48.69 | 100m 1:40.77 | 150m 2:34.13 | 200m 3:28.80 | 250m 4:22.78 | 300m 5:18.88 | 350m 6:15.41 | 400m 7:09.20 |
10. | Charlotte McGuinness | (01) | Harrogate | 6 | 8:33.09 | | | 260 | |
| 50m 1:00.73 | 100m 2:07.58 | 150m 3:13.32 | 200m 4:21.27 | 250m 5:28.50 | 300m 6:35.69 | 350m 7:35.47 | 400m 8:33.09 |
11. | Ellie Spokes | (03) | Leic Sharks | 6 | 8:39.21 | | | 251 | |
| 50m 1:00.03 | 100m 2:06.20 | 150m 3:12.10 | 200m 4:18.55 | 250m 5:26.54 | 300m 6:34.98 | 350m 7:36.72 | 400m 8:39.21 |