Mens MC 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10/13 Yrs Age Group - Category S7
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Alexander Hobbs | (05) | Mt Kelly | | 7:44.51 | | | | |
| 50m 50.79 | 100m 1:48.93 | 150m 2:48.55 | 200m 3:47.24 | 250m 4:46.40 | 300m 5:46.54 | 350m 6:45.81 | 400m 7:44.51 |
10/13 Yrs Age Group - Category S9
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Luke Batty | (05) | Bolton Metro | | 5:37.81 | | | | |
| 50m 37.53 | 100m 1:19.89 | 150m 2:02.77 | 200m 2:45.42 | 250m 3:28.59 | 300m 4:12.11 | 350m 4:55.67 | 400m 5:37.81 |
2. | Maximilian Tulloch | (05) | Chalfont | | 5:57.92 | | | | |
| 50m 37.40 | 100m 1:22.27 | 150m 2:07.53 | 200m 2:53.72 | 250m 3:40.39 | 300m 4:27.34 | 350m 5:13.84 | 400m 5:57.92 |
10/13 Yrs Age Group - Category S10
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Kieran Williams | (04) | Newquay | | 5:08.73 | | | | |
| 50m 34.65 | 100m 1:14.13 | 150m 1:54.10 | 200m 2:33.51 | 250m 3:12.55 | 300m 3:52.14 | 350m 4:31.01 | 400m 5:08.73 |
2. | Balthazar Bradshaw | (06) | Chelsea&West | | 6:01.79 | | | | |
| 50m 41.61 | 100m 1:26.84 | 150m 2:14.14 | 200m 3:00.03 | 250m 3:44.98 | 300m 4:31.64 | 350m - | 400m 6:01.79 |
14/16 Yrs Age Group - Category S6
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Leo McCrea | (03) | Bourmth Coll | | 6:23.82 | | | | |
| 50m 46.40 | 100m 1:36.83 | 150m 2:26.40 | 200m 3:16.16 | 250m 4:05.22 | 300m 4:53.97 | 350m 5:39.18 | 400m 6:23.82 |
14/16 Yrs Age Group - Category S8
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Finlay Middleton | (02) | Mt Kelly | | 5:37.79 | | | | |
| 50m 37.81 | 100m 1:21.13 | 150m 2:05.09 | 200m 2:48.89 | 250m 3:32.25 | 300m 4:15.34 | 350m 4:58.68 | 400m 5:37.79 |
2. | Matthew Buckland | (01) | London Dis | | 7:19.38 | | | | |
| 50m 49.17 | 100m 1:44.26 | 150m - | 200m 3:36.15 | 250m 5:32.52 | 300m - | 350m 6:29.13 | 400m 7:19.38 |
3. | Jacob Chambers | (03) | Co Manch Aq | | 7:27.17 | | | | |
| 50m 49.18 | 100m 1:46.06 | 150m 2:44.07 | 200m 3:42.85 | 250m 4:41.11 | 300m 5:39.46 | 350m 6:35.60 | 400m 7:27.17 |
14/16 Yrs Age Group - Category S9
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Ethan Naisbitt | (03) | Pioneer 79 | | 6:03.65 | | | | |
| 50m 39.86 | 100m 1:24.87 | 150m 2:11.36 | 200m 2:57.99 | 250m 3:44.32 | 300m 4:30.81 | 350m 5:18.23 | 400m 6:03.65 |
2. | James Garry | (02) | Mildenhall | | 9:30.73 | | | | |
| 50m 1:07.58 | 100m 3:35.15 | 150m 4:49.47 | 200m 6:06.05 | 250m 7:18.32 | 300m - | 350m - | 400m 9:30.73 |
| Steven McCormick | (01) | Fins | | DQ | | | | |
14/16 Yrs Age Group - Category S10
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Benjamin Grainger | (03) | Io Man | | 4:50.04 | | | | |
| 50m 32.95 | 100m 1:10.01 | 150m 1:47.27 | 200m 2:24.31 | 250m 3:01.18 | 300m 3:38.39 | 350m 4:14.70 | 400m 4:50.04 |
2. | Matthew Rishworth | (02) | Staines | | 4:57.87 | | | | |
| 50m 32.62 | 100m 1:10.21 | 150m 1:48.40 | 200m 2:26.51 | 250m 3:04.96 | 300m 3:42.85 | 350m 4:21.27 | 400m 4:57.87 |
3. | Joshua Fruin | (02) | Portsmouth N | | 5:30.05 | | | | |
| 50m 37.51 | 100m 1:19.03 | 150m 2:00.91 | 200m 2:42.95 | 250m 3:25.23 | 300m 4:07.51 | 350m 4:49.38 | 400m 5:30.05 |
4. | Alexander Taylor | (01) | Harrogate | | 6:05.11 | | | | |
| 50m 37.61 | 100m 1:21.24 | 150m 2:07.77 | 200m 2:55.18 | 250m 3:42.49 | 300m 4:30.60 | 350m 5:18.56 | 400m 6:05.11 |
14/16 Yrs Age Group - Category S15
Place | Name | YoB | Club | | Time | | | | |
1. | Zackary Merritt | (02) | Donc Dartes | | 4:58.50 | | | | |
| 50m 33.66 | 100m 1:11.53 | 150m 1:49.85 | 200m 2:27.56 | 250m 3:05.08 | 300m 3:42.77 | 350m 4:21.18 | 400m 4:58.50 |
Mens MC 400m Freestyle - SPORTSYSTEMS Meet Results Service
Mens MC 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10/13 Yrs Age Group - Multi-Disability by British Disability Points
Place | Name | YoB | Club | Cat | Time | | | BDPoints | |
1. | Kieran Williams | (04) | Newquay | 10 | 5:08.73 | | | 438 | |
| 50m 34.65 | 100m 1:14.13 | 150m 1:54.10 | 200m 2:33.51 | 250m 3:12.55 | 300m 3:52.14 | 350m 4:31.01 | 400m 5:08.73 |
2. | Luke Batty | (05) | Bolton Metro | 9 | 5:37.81 | | | 387 | |
| 50m 37.53 | 100m 1:19.89 | 150m 2:02.77 | 200m 2:45.42 | 250m 3:28.59 | 300m 4:12.11 | 350m 4:55.67 | 400m 5:37.81 |
3. | Maximilian Tulloch | (05) | Chalfont | 9 | 5:57.92 | | | 325 | |
| 50m 37.40 | 100m 1:22.27 | 150m 2:07.53 | 200m 2:53.72 | 250m 3:40.39 | 300m 4:27.34 | 350m 5:13.84 | 400m 5:57.92 |
4. | Balthazar Bradshaw | (06) | Chelsea&West | 10 | 6:01.79 | | | 272 | |
| 50m 41.61 | 100m 1:26.84 | 150m 2:14.14 | 200m 3:00.03 | 250m 3:44.98 | 300m 4:31.64 | 350m - | 400m 6:01.79 |
5. | Alexander Hobbs | (05) | Mt Kelly | 7 | 7:44.51 | | | 201 | |
| 50m 50.79 | 100m 1:48.93 | 150m 2:48.55 | 200m 3:47.24 | 250m 4:46.40 | 300m 5:46.54 | 350m 6:45.81 | 400m 7:44.51 |
14/16 Yrs Age Group - Multi-Disability by British Disability Points
Place | Name | YoB | Club | Cat | Time | | | BDPoints | |
1. | Benjamin Grainger | (03) | Io Man | 10 | 4:50.04 | | | 528 | |
| 50m 32.95 | 100m 1:10.01 | 150m 1:47.27 | 200m 2:24.31 | 250m 3:01.18 | 300m 3:38.39 | 350m 4:14.70 | 400m 4:50.04 |
2. | Matthew Rishworth | (02) | Staines | 10 | 4:57.87 | | | 488 | |
| 50m 32.62 | 100m 1:10.21 | 150m 1:48.40 | 200m 2:26.51 | 250m 3:04.96 | 300m 3:42.85 | 350m 4:21.27 | 400m 4:57.87 |
3. | Finlay Middleton | (02) | Mt Kelly | 8 | 5:37.79 | | | 456 | |
| 50m 37.81 | 100m 1:21.13 | 150m 2:05.09 | 200m 2:48.89 | 250m 3:32.25 | 300m 4:15.34 | 350m 4:58.68 | 400m 5:37.79 |
4. | Leo McCrea | (03) | Bourmth Coll | 6 | 6:23.82 | | | 399 | |
| 50m 46.40 | 100m 1:36.83 | 150m 2:26.40 | 200m 3:16.16 | 250m 4:05.22 | 300m 4:53.97 | 350m 5:39.18 | 400m 6:23.82 |
5. | Joshua Fruin | (02) | Portsmouth N | 10 | 5:30.05 | | | 358 | |
| 50m 37.51 | 100m 1:19.03 | 150m 2:00.91 | 200m 2:42.95 | 250m 3:25.23 | 300m 4:07.51 | 350m 4:49.38 | 400m 5:30.05 |
6. | Ethan Naisbitt | (03) | Pioneer 79 | 9 | 6:03.65 | | | 310 | |
| 50m 39.86 | 100m 1:24.87 | 150m 2:11.36 | 200m 2:57.99 | 250m 3:44.32 | 300m 4:30.81 | 350m 5:18.23 | 400m 6:03.65 |
7. | Alexander Taylor | (01) | Harrogate | 10 | 6:05.11 | | | 265 | |
| 50m 37.61 | 100m 1:21.24 | 150m 2:07.77 | 200m 2:55.18 | 250m 3:42.49 | 300m 4:30.60 | 350m 5:18.56 | 400m 6:05.11 |
8. | Matthew Buckland | (01) | London Dis | 8 | 7:19.38 | | | 207 | |
| 50m 49.17 | 100m 1:44.26 | 150m - | 200m 3:36.15 | 250m 5:32.52 | 300m - | 350m 6:29.13 | 400m 7:19.38 |
9. | Jacob Chambers | (03) | Co Manch Aq | 8 | 7:27.17 | | | 196 | |
| 50m 49.18 | 100m 1:46.06 | 150m 2:44.07 | 200m 3:42.85 | 250m 4:41.11 | 300m 5:39.46 | 350m 6:35.60 | 400m 7:27.17 |
10. | James Garry | (02) | Mildenhall | 9 | 9:30.73 | | | 80 | |
| 50m 1:07.58 | 100m 3:35.15 | 150m 4:49.47 | 200m 6:06.05 | 250m 7:18.32 | 300m - | 350m - | 400m 9:30.73 |
11. | Zackary Merritt | (02) | Donc Dartes | 15 | 4:58.50 | | | | |
| 50m 33.66 | 100m 1:11.53 | 150m 1:49.85 | 200m 2:27.56 | 250m 3:05.08 | 300m 3:42.77 | 350m 4:21.18 | 400m 4:58.50 |
| Steven McCormick | (01) | Fins | 9 | DQ | | | | |